14 жовтня 2014 року, 19:32 Переглядів:
Альпаки. Фото прес-служби зоопарку.
У цьому сезоні в відділ копитних тварин Київського зоопарку прибули представники фауни високогірних районів Південної Америки - альпаки. Це один хлопчик породи сури і дві дівчинки породи укайя, які переїхали до нас з Вінницької області.
Хлопчик уже отримав ім'я від доглядачів - його назвали Альфом, а для визначення імен для дівчаток зоопарк найближчим часом планує провести конкурс.
Запропонувати імена зможуть всі бажаючі, головна умова - щоб ім'я починалося на букву "А". Переможе найбільш популярний серед запропонованих варіантів. Конкурс відбудеться 18 жовтня з 14:00 до 16:00, а підсумки конкурсу будуть оголошені о 16.30.
Альпака - родич лами, всі вони належать до сімейства верблюжих, відділу мозоленогіх. Раціон альпаки складається з вівса, висівок, молодих пагонів кущів, трави, овочів і фруктів. Природний ареал цього виду охоплює гірські райони південного Перу, північного Чилі, Еквадору та західної Болівії.
Альпаки - невеликі за розміром тварини, вони досягають ваги до 80 кг при висоті в холці до 90-100 см і довжини тіла до 140 см. Саме тому, на відміну від лам, їх ніколи не використовували в якості тяглової худоби. Однак альпака все одно грає важливу роль в господарській діяльності людини. Головна цінність альпака - це унікальна шерсть. Ця тварина живе у високогірних районах Анд, де через гірський, розрідженого повітря коливання добової температури можуть досягати 40-45 градусів за Цельсієм. Тобто, навіть влітку цих тварин майже щоночі чекає морозна "зима". Саме через надзвичайних властивостей вовни альпака їх більше 6 тисяч років тому одомашнили інки.
Шерсть альпака в 3 рази міцніше і в 7 разів тепліше овечої вовни. Також цікавим є той факт, що в шерсті альпаки відсутні будь-які органічні жири, тому шерсть альпаки дуже стійка до забруднення і має гіпоалергенні властивості.
Існують 2 породи альпаки - сурі і уакайя. Вони відрізняються лише шерстю. Уакайя мають м'яку, рівномірно розподілене по тілу тварини шерсть, а в сурі шерсть звисає у вигляді кісок (дредів).
Нагадаємо, в столичному зоопарку грядуть кардинальні зміни . Нове керівництво (нагадаємо, новим гендиректором звіринця став Кирило Трантін - відповідне розпорядження мер Києва Віталій Кличко підписав 2 жовтня) обіцяє впровадити електронний квиток для відвідування, щоб побороти "зайців", а в наступному році - оснастити всі вольєри QR-кодами, щоб інформацію про тварин люди отримували, не відходячи від клітини. Також в планах - відкрити океанаріум в недобудованому павільйоні для приматів.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Орфографічна помилка в тексті:
Послати повідомлення про помилку автора?
Виділіть некоректний текст мишкою
Дякуємо! Повідомлення відправлено.