- Основний міф, пов'язаний з алкоголізмом
- Чому людину тягне пити
- Чи можна вилікуватися від алкоголізму?
З таким захворюванням, як алкоголізм, пов'язано безліч чуток, міфів і стереотипів. Чому виникає тяга до спиртного? Чим можна допомогти людині, хворому на алкоголізм, і, нарешті, чи можна раз і назавжди вилікуватися від цього хворобливої пристрасті? Спробуємо дати на всі ці питання максимально чіткі і коректні відповіді.
Основний міф, пов'язаний з алкоголізмом
Найбільша помилка, пов'язана з пристрастю до алкоголю, полягає в ставленні до цієї проблеми з боку суспільства. Так, середньостатистичний обиватель сприймає алкоголізм як якусь вседозволеність, розбещеність. Тим часом алкоголізм - це сама справжня хвороба: в організмі хворого повністю змінюється процес обміну речовин, а людина не в змозі зупинитися вже після першої чарки.
Другий поширений міф полягає в тому, що лікування хворих на алкоголізм без їх відома може принести довготривалий позитивний ефект. Це не так: людина може перестати пити на деякий час, але потім знову повертається до свого пристрасті. Вся справа в тому, що всякі підсипання «чудесних ліків» в їжу і питво хворого не прибирають основний стрижень хвороби - пристрасть до алкоголю. Саме тому найкращий спосіб лікування алкоголізму - той, який поєднується з бажанням самого хворого позбутися своєї проблеми.
Чому людину тягне пити
Найбільша проблема, пов'язана з лікуванням алкоголізму , Пов'язана з тим, що в мозку людини, яка п'є формується асоціація: алкоголь - це задоволення. По суті, це вже психологічна залежність від спиртного. Розщеплюючись в організмі хворого, етиловий спирт дає велику кількість енергії, яка тут же споживається клітинами органів. Відбувається перебудова обміну речовин на алкоголь - і всупереч багатьом думкам, цей процес є незворотнім. Як тільки пацієнт припиняє приймати спиртне, обмін речовин повільно, поступово знову стає нормальним. Але при цьому сама людина страждає і морально, і фізично - припинити тортури може нова доза «пального». За своєю суттю, абстинентний синдром у хворого на алкоголізм ідентичний «ломки» у страждає від наркотичної залежності.
Чи можна вилікуватися від алкоголізму?
Вище ми згадали про те, що етиловий спирт вбудовується в обмін речовин, змінюючи його. З цієї простої причини відповіддю на питання «як вилікуватися від алкоголізму» слід вважати такий: вилікуватися від алкоголізму неможливо. За допомогою лікарів, своєї сили волі і підтримки родичів людина може не пити до кінця свого життя. Однак це не лікування, а всього лише тривала ремісія. Не втримавшись і прийнявши хоч одну чарку спиртного, чоловік запускає сплячі до цього механізми хвороби. І зірватися пацієнт може в будь-який момент - про це повинні весь час пам'ятати його родичі.
Чому виникає тяга до спиртного?Чим можна допомогти людині, хворому на алкоголізм, і, нарешті, чи можна раз і назавжди вилікуватися від цього хворобливої пристрасті?
Чи можна вилікуватися від алкоголізму?